ЕнергетикаРегион

Инвестирање во обновливи извори на енергија: Хрватска ја доби НАЈГОЛЕМАТА СОЛАРНА ЕЛЕКТРАНА во Европа

BiznisPRO
За околу 10 дена во хрватското Министерство за економија и одржлив развој ќе бидат отворени понуди за енергетски капацитети на подрачјето на општина Проложац. Станува...
Свет

Маск повторно прв на листата на најбогати: Разликата во богатството меѓу Маск и Арно е само 0,74 отсто

BiznisPRO
Деновиве се појавија повеќе информации дека Французинот Бернар Арно, сопственик на голем број врвни модни брендови, меѓу кои и Луј Витон (ЛВ), стана најбогатиот човек...
ЕнергетикаРегион

Силата на ветрот: Црна Гора е прва во Европа која произведува електрична енергија од ветерни електрани

BiznisPRO
Вчера, според податоците на веб-страницата Windeurope.org, Црна Гора била на врвот на листата на европски земји според процентот на енергија добиена од ветерните електрани, пренесуваат...
МакедонијаТОП ВЕСТИ

На сметките на работниците мора да легнат по 12.740 денари за К-15, казните за фирмите се огромни

BiznisPRO
К-15 мора да исплатат сите компаниите за сите свои вработените. Некои вработени веќе го добија регресот од своите работодавци, но тие се во многу помал...
Македонија

Отворен е Штип Сити Мол – Еве како изгледа првиот трговски центар во источна Македонија (ФОТО)

BiznisPRO
Со свечено сечење на лента и преку целодневна музичка програма и активности за сите генерации, денеска беше официјално отворен првиот трговски центар во Источна Македонија...