Нови цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика се очекува да ја објави новата цена на горивата во Македонија.

Во моментов нафтата од типот брент се продава за 89 долари за барел на светските берзи.

А ова се актуелните цени на бензините:

ЕУРОСУПЕР БС – 95 87.5 ден/л
ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 76 ден/л
ЕУРОСУПЕР БС – 98 90 ден/л
ЕКСТРА ЛЕСНО 1(ЕЛ-1) 76 ден/л

Можеби ќе ве интересира...

УСЈЕ продолжува со инвестиции согласно највисоките ЕСГ стандарди – вложени над 6 милиони евра во иновации и развој

BiznisPRO

Дали треба денес да се посети менувачница: Девизен курс – Колку денес изнесува доларот, а колку еврото?

BiznisPRO

Утврдени нови цени на горивата

BiznisPRO