Од ноќеска точиме поевтини горива

Дизелот поевтини за 3 денари и сега ќе чини 83 денари за литар.

Бензините поевтинија за 2,5 денари и сега малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 81,00 ден/лит, додека малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-98 изнесува 83,00 ден/лит.

Можеби ќе ве интересира...

Инвестирање во обновливи извори на енергија: Хрватска ја доби НАЈГОЛЕМАТА СОЛАРНА ЕЛЕКТРАНА во Европа

BiznisPRO

„Брако“ од понеделник на саемот за жичани производи во Диселдорф

BiznisPRO

Новогодишна понуда на А1

BiznisPRO