„Ербалтик“ ќе лета од Рига за Скопје од 2 мај

Летонскиот национален авиопревозник „ЕрБалтик“ следниот мај ќе почне со летовите од Рига до Скопје, Љубљана и Приштина, кои за првпат се воведуваат. Сите три линии ќе ги има двапати неделно, а ќе се лета со „ербас А220-300“.

Првиот лет на релацијата Рига-Скопје ќе се случи на 2 мај 2024.

„Подготвувајќи се за новата сезона, откривме можност да ја прошириме нашата мрежа во централна и југоисточна Европа со конекции до балтичките и скандинавските држави“, изјави извршниот диртектор на „ЕрБалтик“, Мартин Гаус.

Оваа компанија летово отвори сезонски линии од Рига за Белград и Тиват.

Можеби ќе ве интересира...

Убави вести за работниците, нов голем скок на минималната плата: Месечните примања ќе им пораснат за над 2.000 денари веќе од следниот месец

BiznisPRO

Објавена е мапа на која се гледа колку милијардери има во европските земји

BiznisPRO

ЛИСТА НА СИТЕ НЕРАБОТНИ ДЕНОВИ ВО 2023: Кога се паѓа Велигден, а кога Бајрам – Следуваат многу продолжени викенди

BiznisPRO