Нова цена на горивата

Нова цена на горивата подготвува РКЕ за понеделник.

Според последните берзански податоци нафтата од типот брент се продава за 80 долари од барел.

Во моментов цените на горивата се следните:

ЕУРОСУПЕР БС – 95 80 ден/л
ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 77.5 ден/л
ЕУРОСУПЕР БС – 98 82 ден/л

Новите цени ќе бидат познати во понеделник точно на пладне.

Можеби ќе ве интересира...

„Реплек АД“ ги зајакнува извозните позиции и освојува нови пазари

BiznisPRO

Новогодишно изненадување од новиот мобилен оператор

BiznisPRO

Изминатото деноноќие произведени 6.519 MWh електрична енергија – државата купи третина од потребната струја

BiznisPRO