За пензионерите со пензии до висина на минималната плата ќе има финансиска поддршка

– За пензионерите со пензии до висина на минималната плата ќе има финансиска поддршка, најави премиерот Димитар Ковачевски на социјалните мрежи.

– Зголемени плати ќе имаат и работниците во целиот јавен сектор, тврди Ковачевски во својата фејсбук објава.

Можеби ќе ве интересира...

Во март следува нов раст на пензиите

BiznisPRO

Јуанот го надмина еврото

BiznisPRO

ИМА ОДЛУКА ЗА ГОРИВАТА: Ново намалување на цените на бензините, но лоши вести за оние кои возат на дизел – еве ги новите цени

BiznisPRO