Инвеститорите се уште се претпазливи: По неколку дена флуктуации, биткоинот е стабилен на 24.120 евра

Биткоинот денеска во 15:00 часот имаше вредност од 24.120 евра на најголемата светска берза за криптовалути Binance.

Вредноста на биткоинот падна за 0,38 отсто во последните 24 часа.

Вкупниот обем на тргување со биткоин во последните 24 часа изнесува 8,87 милијарди евра.

Индексот на страв и алчност (Fear and Greed Index) поврзан со биткоинот денеска е на ниво од 39, во категоријата „страв“, исто како и вчера.

Вредноста на криптовалутата итриум (ETH) падна за 0,66 отсто, на 1.524,36 евра, додека вредноста на бинанс монетата (BNB) се зголеми за 0,14 отсто на 202,12 евра.

Биткоин (BTC), итриум (ETH), Ripple (XRP), Acropolis (AKRO) и Binance Coin (BNB) се најтргувани денес.

Криптовалутите SYS, AKRO и OAX моментално бележат најголем раст денес.

Можеби ќе ве интересира...

Кина го забрзува издавањето на државни обврзници

BiznisPRO

Двоен шок за глобалната економија: Светска банка предупреди на последиците од конфликтот на Блискиот Исток

BiznisPRO

Пад на индустриското производство: Значително помалку се произведени капитални и стоки за широка потрошувачка

BiznisPRO