На 12 септември Apple ќе го претстави новиот iPhone

Apple ќе претстави нови производи на 12 септември, вклучувајќи ја новата телефонска линија iPhone 15 и паметните часовници од следната генерација.

Лансирањето на новите производи ќе се емитува во живо, а најважниот момент на настанот ќе биде линијата на iPhone 15, која ќе вклучува два модели на почетни и два модели од високата класа.

Уредите од пониска класа, најверојатно ќе се нарекуваат iPhone 15 и 15 Plus, ќе имаат некои од опциите на минатогодишните модели Pro – чип A16, интерфејс Dynamic Island и задна камера од 48 мегапиксели – но ќе го задржат актуелниот дизајн. .

Можеби ќе ве интересира...

Мета планира големи промени за Фејсбук и Инстаграм: Колку сте спремни да платите за користите Фејсбук или Инстаграм без реклами?

BiznisPRO

Илон Маск отпушти речиси половина од вработените во „Твитер“, а на оние што останаа им постави нов ултиматум

BiznisPRO

АДМИНИСТРАЦИЈАТА ПРВА НА УДАР: Една четвртина од работните места во ЕУ може да ги извршува вештачката интелигенција

BiznisPRO