Архива

„Брако“ и „Грин Машинс“ на ИФАТ саемот во Минхен

„Грин Машинс“, брендот на возила за одржување хигиена на надворешни површини на велешки „Брако“, поставува
Прочитај повеќе

Драстичен скок на цените на горивата – Ова се новите цени

Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се зголемува за 9,00 ден/лит, додека на безоловниот бензин
Прочитај повеќе

Драстичен скок на цената на горивата од утре

Од утре се очекува поскапување на горивата до 10 денари, ова го покажуваат пресметките на
Прочитај повеќе

Ангеловска-Бежоска ‒ Бјерде: Светската банка и натаму ќе ја поддржува Народната банка за јакнење на финансиската стабилност

Гувернерката Ангеловска-Бежоска и вицегувернерките Митреска и Нацевска одржаа работна средба со потпретседателката на Групацијата на
Прочитај повеќе

Горивата поскапуваат – еве за колку

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Македонија донесе Одлука со која се
Прочитај повеќе

Од среда поскапува храната, маслото за јадење за 7 денари

Во среда завршува рокот на дел од антикризните мерки по што се очекува дополнително поскапување
Прочитај повеќе

Нова цена на горивата

Регулаторната комисија утре оддржува редовна понеделничка седница на која ќе бидат утврдени новите цени на
Прочитај повеќе

Убава вест: Од утре почнува исплатата на мајските пензии зајакнати со по 1000 денари дополнителна помош

Министерството за труд и социјална политика известува на ден 30.05.2022 год. (понеделник) започнува етапната исплата
Прочитај повеќе

Забрзување на процесот на декарбонизација за чиста економија преку поголема соработка и поврзување

29.05.2022, Струга – Постигнување на целите на Парискиот договор за нула-емисии на CО2 во воздухот
Прочитај повеќе