Архива

Доларот „падна“, еврото на на најниско ниво во последните 5 години

Доларот денеска малку се повлече од својот 20-годишен максимум, но април сепак ќе заврши со
Прочитај повеќе

Вкупните депозити во март се намалиле за 1,7 отсто, кредитите и натаму во пораст

Вкупните депозити во март, се намалени за 1,7 отсто на месечно ниво, како резултат на
Прочитај повеќе

„Брако“ стартува со нова производствена програма, 450 тона метални конструкции годишно ќе се испорачуваат во Австрија

По испорачаните прототипови и нулта серија, за само неколку месеци, „Брако“ започнува со сериско производство
Прочитај повеќе

Нова седница на регулаторна: Одредени цените по кои ќе се точат горивата следните денови

Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) донесе нова одлука според која цената на бензините еуросупер БС-95
Прочитај повеќе

Владата одлучи: Пензиите ќе се исплатат предвреме, еве кога да ги очекувате

Владата ја разгледа и усвои Информацијата за исплата на пензии за месец април 2022 година
Прочитај повеќе

Поскапува и бензинот и дизелот – еве за колку

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги донесе одлука со која се врши зголемување на
Прочитај повеќе

Нова цена на горивата

Денес ќе биде формирана новата цена на горивата во Македонија. Новите цени треба да бидат
Прочитај повеќе

Курсна листа на НБРМ: Колку чини еврото денес?

Според курсната листа на НБРМ за 15. април, средниот курс на еврото во однос на
Прочитај повеќе

Ангеловска-Бежоска: Основната камата е сѐ уште под нивото од почетокот на пандемијата

Одлуката на Народната банка да ја зголеми основната камата за 0,25 процентни поени е донесена
Прочитај повеќе