Архива

Намален прометот во трговијата на мало со храна, пијалаци и тутун

Намалување на прометот во групата Трговија на мало со храна, пијалаци и тутун, номинално за
Прочитај повеќе

Значително поскапување на горивата: Бензинот достигна 84 денари, дизелот 75,50 за литар

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 и на ЕУРОДИЗЕЛ (ДЕ V) се
Прочитај повеќе

Парното поскапува за 14,05% – причина екстремно високите цени на гасот на светските берзи

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) донесе одлуки со кои се зголемува крајната
Прочитај повеќе

Лидерите на Г7 го потврдија исклучувањето на руските банки од SWIFT

Лидерите на Групата седум најразвиени земји во светот (Г7) денеска објавија дека западните сојузници одлучиле
Прочитај повеќе

Откриени нови наоѓалишта на природен гас

Ријад – Судскиот енергетски гигант Арамко откри неколку нови наоѓалишта на природен гас. Ова денеска
Прочитај повеќе

Босанците ги празнат рафтовите во продавниците поради војната – трговските ланци излегоа со важно известување

Граѓаните во поголемиот дел од Босна и Херцеговина побрзаа на пазарите сакајќи да купат брашно,
Прочитај повеќе

Корисниците на некои руски банки го изгубија пристапот до Apple Pay и Google Pay

Картичките на некои руски банки повеќе не можат да се користат во странство, ниту за
Прочитај повеќе

Нова цена на горивата, можно е покачување – Македонија и натаму има меѓу најевтините горива во Европа

Во понеделник се очекува Регулаторната Комисија за Енергетика да ги утврди новите цени на горивата.
Прочитај повеќе

Нов мобилен оператор во Македонија – наскоро ќе излезе со понуда

На македонскиот пазар во делот за мобилна телефонија, наскоро се очекува освежување од новиот оператор
Прочитај повеќе

Нова 5G понуда на А1

А1 Македонија со големо задоволство ја информира јавноста дека го збогатува продуктното портфолио во мобилната
Прочитај повеќе